Banki i waluty

Banki i waluty

4,33 / 3 głosów

Banki i inne instytucje finansowe zależą od stabilności rynku walutowego - czyli poziomu cen, a także stabilności finansowej i dobrej opinii w kraju. Warto więc postawić na stabilne pieniądze, a także dobre i bezpieczne, które ochronią naszą stabilność finansową i zwiększą nasze szanse w przyszłości.

Najprostszym sposobem inwestowania pieniędzy w banku, w tym depozytu bankowego, jest zakup obligacji rządowych. Banki i inne instytucje korzystają niekiedy z oferty obligacji skarbowych, które są nieco bardziej ryzykowne, ale też znacznie atrakcyjniejsze pod względem długoterminowej rentowności. Obligacje rządowe wiążą się z wyższymi dochodami.

Podobną metodą jest wpłacenie pieniędzy na konto banku, ale z ryzykiem, że pożyczone pieniądze się nie zwrócą.

W przypadku banków i innych instytucji instrument pochodny na stopę procentową również odgrywa ważną rolę. Lokata bankowa daje inwestorom szansę na dywersyfikację inwestycji. Ryzyko w tym przypadku polega na tym, że pożyczka spłaci się po krótkim czasie, a inwestor nie będzie mógł później na niej skorzystać. Bank przyjmuje ujemną stopę procentową, co czyni go znacznie bardziej atrakcyjnym dla klientów.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *