Kamerzysta kościoła

Kamerzysta kościoła

3,33 / 3 głosów

Aparat i medium to najważniejsze elementy konfiguracji fotograficznej każdego kościoła lub innego miejsca, w którym potrzebna jest kamera wideo. Producent aparatu jest w stanie zaoferować szeroką gamę sprzętu filmowego, od kamer pracujących w ekstremalnych warunkach, przez kamery do efektów specjalnych, po aparaty cyfrowe. Ważny jest również typ i model obiektywu. Konieczne jest posiadanie ogniskowej o co najmniej 6-15 centymetrów dłuższej niż średnica soczewki. Najlepiej wybrać obiektyw o mniejszej lub większej ogniskowej w zależności od wielkości posiadanego aparatu. Najmniejsze ogniskowe powinny mieć co najmniej 11 centymetrów, a najszersze co najmniej 18 centymetrów. Soczewka również nie może zawierać włókien optycznych.

Obiektyw powinien mieć odpowiednią stabilizację i obsługę balansu bieli. Konieczne jest również posiadanie odpowiedniej stabilizacji podczas nagrywania filmów zarejestrowanych obiektywem zamontowanym w aparacie. Najlepszym rozwiązaniem jest mocowanie obiektywu poziomo lub za pomocą specjalnych obrotowych listew. Ważne jest również użycie statywu. Statyw jest przymocowany do gniazda statywu za pomocą obrotowej głowicy.

Gniazdo statywu ma wiele funkcji. Oczywiście, aby raz na zawsze ustawić odpowiednią odległość do płaszczyzny ogniskowej, wszystkie funkcje statywu musi sprawdzić producent aparatu i jego dokumentację z datą wydania. Następnie głowicę aparatu należy mocno osadzić pomiędzy korpusem aparatu a gniazdem statywu. Gniazdo statywu oznaczone jest zamkiem umieszczonym w rowku, a śruby w płycie montażowej należy dokręcić kluczem.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *